Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2026

Podsumowanie maja

Obraz
 Maj miał swoje "momenty". Niby spokojny, ale coś się działo. Majówka w domu, ciepła, spokojna, leniwa. Udało się posiedzieć na balkonie, a nawet złapać drzemkę w hamaku. Jak tylko była dobra pogoda, to starałam się ją wykorzystać - spacer po parku w Kazimierzu albo wycieczka rowerowa nad Balaton. Maj to oczywiście imprezy rodzinne. W tym roku dwie komunie. Ale najważniejsze oczywiście urodziny K - tarta kinder bueno na zamówienie solenizanta. Odkryłam pyszny rabarbar pod kawową kruszonką - obłedny! i Poczyniłam zakupy w Bolesławieckim sylu - odwiedziłam sklep Skarby Ceramiki u Moniki w Dąbrowie Górniczej, ale ostatecznie zakupy zrobiłam online. A na zakończenie miesiąca, taki powiedzmy Dzień Matki, pizza w sylu Detroit w KatoPizza. Dobre. Potem wyjazd do Francji i ot... miesiąc się skończył.

Belgia. Antwerpia.

Obraz
 Po raz kolejny postanowiłam z koleżanką wykorzystać podróż służbową i wykorzystać weekend na zwiedzania. Tym razem Belgia, Antwerpia. Bez większego planu - owszem, mamy listę miejsc do zobaczenia, ale raczej planujemy spacerowe zwiedzania z belgijskim piwem, czekoladą i goframi. I wyszło to fajnie, zwłaszcza że najważniejsze miejsca do odwiedzenia są właśnie w zasięgu spaceru. Piątkowy wieczór zaczynamy od wycieczki typu "free walking tour", w tematyce mrocznych tajemnic Antwerpii. Ale zanim dojdziemy na miejsce zbiórki całkiem przypadkiem wchodzimy do Stadsfeestzaal Zwiedzanie z przewodnikiem zaczynamy od Grote Markt. Duży plac otoczony urokliwymi kamieniczkami. Jedną ze ścian zajmuje ratusz, a przed nim fontanna Brabo Tuż obok stoi dumna Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii. Piękna, gotycka, smukła. Wysoka, więc cieżko ją zmieścić w kadr. Wchodzimy do środka na chwilę ale akurat zaczyna się msza, więc wychodzimy, nie podziwiamy dzieł Rubensa P.S. Zarówno Ratusz, ja...